Białoruś: Przebudowa stadionu Dynama do 2017 roku

źródło: BelTA / Stadiums.at.ua; autor: michał

Białoruś: Przebudowa stadionu Dynama do 2017 roku Stary stadion narodowy Białorusi będzie w całości przebudowany już w 2017 roku. To duże przyśpieszenie względem pierwotnego planu, zakładającego otwarcie w 2019.

Reklama

Minister sportu i turystyki Białorusi Aleksandr Szamko poinformował w rozmowie agencją BelTA, że prace nad przebudową Stadionu Dinama idą szybciej niż pierwotnie planowano. Arena piłkarsko-lekkoatletyczna ma też zabezpieczone finansowanie, dlatego nie powinno dojść do żadnych znaczących opóźnień.

Przyśpieszenie jest na tyle duże, że Stadion Dinama ma być gotowy do ponownego otwarcia bram już w 2017 roku. Wcześniej szacowano, że stanie się to dopiero w 2019 roku. Inwestycja zakończy się ze sporym wyprzedzeniem m.in. w związku z organizacją w Mińsku Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2019.

Warto przy okazji wspomnieć, że stadion w centrum Mińska docelowo straci status narodowej areny piłkarskiej. W Mińsku powstanie drugi stadion narodowy, wyłącznie dla potrzeb futbolu. Będzie zlokalizowany przy Stadionie Traktor, choć projekt różni się od prezentowanego w 2013. Jego budowa jest aktualnie negocjowana z chińskim wykonawcą.

Stadion Dinama

Reklama