USA: Tym razem hokej na „Żylecie”

źródło: własne | MK

USA: Tym razem hokej na „Żylecie” Już w piątek odbędzie się tradycyjny hokejowy klasyk ligi NHL. Po raz pierwszy w historii mecz zostanie rozegrany na stadionie nazywanym „Żyletą”, czyli Gillette Stadium.

Reklama

NHL Winter ClassicTo może nie najdłuższa możliwa tradycja, ale od 2008 zawsze w Nowy Rok czołowe zespoły hokejowe USA i Kanady mierzą się na otwartym stadionie. W najbliższy piątek do rywalizacji przystąpią Boston Bruins oraz Montreal Canadiens.

Jak nakazuje rytuał, wybierany jest stadion możliwie blisko siedziby gospodarzy. Tym razem padło na Nową Anglię i Gillette Stadium w okolicy Bostonu. Nie ma więc mowy, by Winter Classic 2016 był największym tego typu spotkaniem w historii, ponieważ w 2014 klasyk odbył się na Michigan Stadium i przyciągnął prawie 105,5 tys. widzów. Gillette Stadium może pomieścić 68 tys. osób – do rekordu daleko, choć jak na mecz hokejowy wciąż imponująca skala!

Aktualnie w Foxborough prace przygotowujące lodowisko do meczu prawie się zakończyły, a ich efekt można zobaczyć poniżej:

NHL Winter Classic

NHL Winter Classic

Reklama