Tarnów: Wreszcie duże prace nad „Jaskółczym Gniazdem”?

źródło: Tarnow.net.pl / własne

Tarnów: Wreszcie duże prace nad „Jaskółczym Gniazdem”? Radni wyrzucili z projektu budżetu Centrum Paraolimpijskie, dlatego prezydent Tarnowa chce uwzględnić inną inwestycję sportową. Miałby nim być starzejący się stadion żużlowy.

Reklama

Stadion tarnowskiej Unii czeka na gruntowną modernizację prawie od początku istnienia naszego serwisu. I do dziś nie doczekał się dużych zmian, choć kosmetyczne modernizacje były. Wydaje się, że jest szansa na zmianę sytuacji w 2016. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela chce wprowadzić do budżetu miasta autopoprawkę, która uwzględni remont stadionu.

„Jaskółcze Gniazdo” może skorzystać na wypadnięciu innego, większego projektu. Miało nim być Centrum Przygotowań Paraolimpijskich, dla którego miasto otrzymałoby dofinansowanie z PFRON. Jednak radni usunęli ten element budżetu na rzecz mniejszych przetargów i prac remontowych.

Stadion żużlowy może wypełnić lukę. – Oczywiście to ogromna inwestycja, której sam budżet nie udźwignie. Dlatego konieczne będzie wsparcie z zewnątrz, o które będziemy zabiegać. Mam nadzieję, że ideę tę wspierać będą parlamentarzyści rządzącego obecnie obozu, bo zgadzam się ze środowiskiem sportowym, że to bezwzględnie inwestycja konieczna – tłumaczy prezydent Roman Ciepiela.

Reklama