Nowy projekt: Taki będzie trzeci największy stadion Słowacji

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Taki będzie trzeci największy stadion Słowacji Pod względem pojemności tylko nowa City Arena w Trnawie i wciąż opóźniony stadion narodowy przerosną nowy stadion DAC Dunajska Streda. Prace mają ruszyć już w marcu.

Reklama

W minionym tygodniu większościowy udziałowiec FC DAC 1904 poinformował, że w marcu ruszy budowa nowego stadionu. Obiekt zaprojektowany przez lokalną pracownię Adif przeszedł analizę pod względem wpływu na środowisko i czeka na wbicie łopaty.

Stadion w Dunajskiej Stredzie powstanie w miejscu dotychczasowego, choć jego boisko zostanie obrócone o 90 stopni. Docelowo powstanie tu konstrukcja o wysokości 16 metrów, która skryje trybuny dla ponad 12 tys. widzów. Powstaną niezależnie, bez narożników i z masztami oświetleniowymi stojącymi wolno poza bryłą obiektu.

Stadion DAC Dunajska Streda

Pierwsza ma być budowana trybuna północna. To po jej postawieniu boisko zostanie obrócone, a z drugiej strony stanie nowa. Tym samym w niewiele ponad rok będą gotowe dwie największe trybuny, a FC DAC 1904 będą mogli nieprzerwanie grać na obiekcie. Wreszcie po demontażu ostatnich starych sektorów zostaną dostawione trybuny za bramkami.

Stadion DAC Dunajska Streda

Cała inwestycja ma powstać w 2018 roku za łączną sumę ok. 12,5 mln € (54 mln zł). Z tej kwoty jedną piątą wyłoży słowacki rząd, a pozostałą sumę zainwestuje właściciel klubu Oszkár Világi.

Przy pojemności 12 152 zadaszonych krzesełek nowy stadion znajdzie się na podium największych aren Słowacji. Przed nim będą jedynie otwarta w 2015 City Arena oraz nowy stadion narodowy, którego budowa wciąż się ślimaczy.

Stadion DAC Dunajska Streda

Reklama