Katowice: Są pieniądze na projekt stadionu GieKSy

źródło: GieKSainfo.pl

Katowice: Są pieniądze na projekt stadionu GieKSy Na zeszłotygodniowej sesji Rady Miasta uchwalony został budżet Katowic na 2016 rok. W najbardziej interesującej kibiców GieKSy kwestii zapadła pozytywna decyzja: uwzględnione zostały środki na nowy projekt stadionu przy ul. Bukowej. Relacja GieKSainfo.pl.

Reklama

Po zapowiedziach władz miasta, że nowy obiekt będzie miał pojemność 12 tysięcy (z możliwością rozbudowy o 6 tysięcy) miejsc było jasne, że nie będzie można skorzystać z już gotowego projektu. Ten zakłada budowę stadionu z miejscami dla ponad 21 tysięcy widzów. Dla mieszkańców Katowic to zła informacja nie tylko z uwagi na pojemność, ale też wydane już środki, prawie 5 mln zł.

Miasto zapowiedziało więc przygotowanie nowego projektu dla terenów przy Bukowej, który pochłonie dodatkowe środki. Ich uwzględnienie w budżecie jest więc krokiem w kierunku budowy nowego stadionu miejskiego w Katowicach.

Fani GKS-u mogą więc w 2016 oczekiwać nowej koncepcji stadionu, ale jeszcze nie prac budowlanych. Na te przyjdzie poczekać najwcześniej do 2017, jeśli nie pojawią się przeszkody przed realizacją inwestycji.

Reklama