Bydgoszcz: W przyszłym roku mistrzostwa świata juniorów?

źródło: PrzegladSportowy.pl

Bydgoszcz: W przyszłym roku mistrzostwa świata juniorów? Stadion Zdzisława Krzyszkowiaka może być miejscem wielkich zawodów po tym, jak Rosjanie stracili prawo do ich organizacji. Ostateczna decyzja zapadnie na początku stycznia.

Reklama

Już 7 stycznia IAAF podejmie decyzję, czy przyznać Bydgoszczy prawo do organizacji lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów w 2016 roku. Jest niemal pewne, że to właśnie tu odbędą się lipcowe zawody.

Żadne inne miasto przeszło procesu kandydackiego. Australijskie Perth wycofało się wcześniej, a Nowe Delhi zostało odrzucone. Głosowanie rady IAAF powinno więc być formalnością.

Pierwotnie prawo do organizacji imprezy w 2016 roku przyznano rosyjskiemu Kazaniowi. Jednak w wyniku ujawnionej niedawno afery dopingowej i zawieszeniu przez IAAF w prawach członka Wszechrosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej, zawody te odebrano organizatorom.

Dla Bydgoszczy i zmodernizowanego Stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka byłyby to już drugie zawody tej rangi. Pierwszy raz nad Brdą juniorskie mistrzostwa odbyły się w 2008 roku.

Stadion Miejski w Bydgoszczy© FotoDron.PRO

Reklama