Stambuł: Dach dumnie zawisł nad Vodafone Arena

źródło: własne | MK

Stambuł: Dach dumnie zawisł nad Vodafone Arena Nowy stadion Beşiktaşu ma już kluczową część dachu. Stalowy „wianek” zawisł 41 metrów nad boiskiem po 2 tygodniach podnoszenia. Jest nieoficjalna data otwarcia: za dokładnie 4 miesiące!

Reklama

Dwa tygodnie trwała operacja podnoszenia wewnętrznego pierścienia dachu nad Vodafone Arena. Dziś efektowny wieniec wisi już na wysokości 41,5 metra nad boiskiem i czeka na montaż kolejnych elementów.

Vodafone Arena

Do istniejących już dolnych kabli podtrzymujących dach dołączą teraz górne, na których zostanie rozpięta teflonowa membrana. Na montaż czekają również drugorzędne elementy stalowe, podesty dla obsługi, systemy oświetlenia i nagłośnienia stadionu. Prace w tym obszarze powinny potrwać do wczesnych tygodni 2016 roku.

Trzy razy 1903

Mamy też nieoficjalne informacje na temat planowanego otwarcia stadionu. Może do niego dojść 19.03.2016 roku. Stadion będzie wtedy prezentował się nie jak na zdjęciu powyżej, ale bardziej jak na poniższej wizualizacji.

Symbolika daty jest nieprzypadkowa. Co prawda mecz z Antalyasporem zaplanowany na marcowy weekend nie ma szczególnego przesłania, ale sama data nawiązuje do roku założenia klubu – 1903. dokładnie to samo odniesienie można znaleźć w pojemności ogólnej stadionu (41 903 miejsc) oraz w całkowitej liczbie miejsc w 147 lożach VIP – 1903.

Vodafone Arena

Reklama