Sosnowiec: 3 miliony na projekt stadionu i hal

źródło: TwojeZaglebie.pl

Sosnowiec: 3 miliony na projekt stadionu i hal W budżecie na 2016 rok Sosnowiec ma mieć ok. 3 mln zł na stworzenie dokumentacji projektowej Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Wbicie pierwszej łopaty dopiero w 2017 roku.

Reklama

Jak relacjonuje TwojeZaglebie.pl, w budżecie Sosnowca na 2016 rok powinno się znaleźć ok. 3 mln zł na wykonanie dokumentacji projektowej Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Koncepcja dla zespołu obiektów sportowych ma być wybrana spośród pięciu finalistów w grudniu (14.12). Później zwycięzca otrzyma prawo do realizacji kompletnego projektu na podstawie swojej wizji. Przygotowanie dokumentacji potrwa do końca 2016, może początku 2017 roku.

Wtedy będzie już znany szacowany koszt całego kompleksu i mieszkańcy z kolei będą mogli wypowiedzieć się na temat planu. Jeśli go zaaprobują, przetarg na budowę i rozpoczęcie prac odbędą się jeszcze w 2017 roku. Problemem może być cena. Dziś jest szacowana na 150 mln zł za cały kompleks, ale dopiero ostateczna dokumentacja da obraz realnych kosztów.

Inwestycję najpewniej poprowadzi spółka zadaniowa powołana przez miasto. Realna data oddania stadionu o pojemności ok. 12 tysięcy widzów to 2019 rok, jeśli procedury przebiegną zgodnie z planami Sosnowca.

Stadion Ludowy

 

Reklama