Katowice: Rozwój żegna się ze stadionem

źródło: PAP

Katowice: Rozwój żegna się ze stadionem Piłkarze Rozwoju Katowice sobotnim meczem u siebie z Wigrami Suwałki pożegnają tegoroczną część rozgrywek i swój stadion. Wiosną będą podejmowali rywali na miejskim stadionie lokalnego rywala, GKS.

Reklama

Sobotni mecz z Wigrami Suwałki (28.11 o 13:00) będzie ostatnim na stadionie Rozwoju Katowice. Obiekt nie spełnia wymogów licencyjnych i tylko warunkowo był dopuszczony do rozgrywek I Ligi w rundzie jesiennej. A ponieważ miasto nie zgodziło się doinwestować w obiekt (jest własnością prywatną, nie samorządową), Rozwój musi grać gdzie indziej.

Ewentualna dalsza gra na naszym obiekcie wymagałaby niezbędnych inwestycji licencyjnych, na które nie mamy po prostu pieniędzy. Porozumieliśmy się z władzami miasta w kwestii wynajęcia stadionu na bardzo korzystnych warunkach, dogadaliśmy się też z GKS – powiedział PAP prezes Rozwoju Zbigniew Waśkiewicz.

Aktualnie Rozwój zajmuje przedostatnie miejsce w lidze. Jeśli utrzyma się na kolejny sezon, nie będzie w stanie powrócić na własny obiekt. Gdyby jednak doszło do spadku, konieczności gry na zastępczym stadionie nie będzie.

Reklama