Bielsko-Biała: Będzie ulga dla parkujących

źródło: DziennikZachodni.pl

Bielsko-Biała: Będzie ulga dla parkujących Wielopoziomowy parking w rejonie ulic Lwowskiej i Krakowskiej rozwiąże kłopot z parkowaniem samochodów przy szpitalu oraz stadionie – podaje „Dziennik Zachodni”.

Reklama

Aktualnie przy wciąż jeszcze częściowo otwartym Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej prawie w ogóle nie ma miejsc parkingowych. Przez to widzowie powodują ogromne zatory na pobliskich osiedlach. Powstaje co prawda parking bezpośrednio na północ od obiektu, ale będzie on obsługiwał jedynie główną trybunę, bez miejsc dla kibiców.

Z pomocą mają przyjść dwie ważne inwestycje planowane na 2016 rok. Parking na około 200 pojazdów powstanie przy ul. Broniewskiego w bliskim sąsiedztwie Stadionu Miejskiego (według ogłoszonego przetargu, budowa ma trwać pół roku), a w rejonie skrzyżowania ulic Lwowskiej i Krakowskiej zostanie wybudowany parking wielopoziomowy.

Ostateczna pojemność drugiego z parkingów będzie zależała od projektu, który ma powstać w 2016 roku. Na 12 nadchodzących miesięcy miasto zaplanowało wydanie ok. 5 mln zł na dodatkowe parkingi.

Reklama