Wrocław: Pluszowy apartheid stadionów piłkarskich?

źródło: własne | MK

Wrocław: Pluszowy apartheid stadionów piłkarskich? Jak i dlaczego zmieniają się kibice na stadionach? Dlaczego polskie kluby są na (pół-)peryferiach futbolu i biją głową o szklany sufit Ligi Mistrzów? Dowiedz się od czołowych polskich naukowców.

Reklama

Jutro we Wrocławiu nietypowe wydarzenie. W ramach „Wrocławskich Debat o Kulturze” trzech czołowych polskich badaczy kultury stadionów przedstawi swoje najnowsze dzieło. My książkę „Aborygeni i konsumenci. O kibicowskiej wspólnocie, komercjalizacji futbolu i stadionowym apartheidzie” już przeczytaliśmy i tym bardziej zapraszamy na rozmowę z autorami.

O 18:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8c, przy dawnym przejściu podziemnym) prof. dr hab. Tomasz Szlendak, dr Dominik Antonowicz i dr Radosław Kossakowski będą mówić, dlaczego na stadionach wprowadzono swoisty apartheid i dlaczego można powiedzieć, że jest pluszowy. Dlaczego niewygodny dla organizatorów jest tradycyjny model kibica i w jaki sposób pieniądze kształtują świat współczesnego futbolu – te kwestie na pewno poruszą autorzy.

Debata nie będzie typowo akademicka, wstęp jest wolny, a tematy bardzo aktualne w dobie protestów przeciwko coraz wyższym cenom biletów na Zachodzie czy poruszanej w Polsce kwestii uchodźców.

Barbara - miejsce spotkania z autorami

Reklama