Nowy projekt: Druga liga, ale pierwsza klasa!

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Druga liga, ale pierwsza klasa! Dziś Sandnes Ulf gra na zapleczu norweskiej ekstraklasy, ale jest potencjał do rozwoju. Krokiem naprzód ma być nowy stadion. Jeśli tylko uda się go sfinansować…

Reklama

Planowana od 2012 roku budowa nowego stadionu w Sandnes ma dojść do skutku bezpośrednio przy istniejącym miejskim stadionie lekkoatletycznym. Projekt nie będzie jednak inwestycją miejską, dlatego zabezpieczenie budżetu sięgającego 150 mln koron (70 mln zł) wymaga pozyskania zróżnicowanych partnerów.

Ny Sandnes Stadion

Część środków mają wyłożyć sponsorzy wykupując pakiety od 175 tys. wzwyż, a część będzie pochodzić od najemców powierzchni w obiekcie. Przewidziano ok. 2 tys. m2 dla prywatnej szkoły i/lub przedszkola pod trybunami. W sumie powierzchnia użytkowa ma wynieść ok. 4,5 tys. m2 z możliwością powiększenia o kolejne 3,8 tys. m2.

Ny Sandnes Stadion

Zaprojektowany przez Plank Arkitekter obiekt pomieści w wyjściowej konfiguracji ponad 7,5 tys. widzów z możliwością dołożenia kolejnych 2 tysięcy siedzisk pod dachem. Dzięki takim rozmiarom powinien z powodzeniem spełnić oczekiwania zarówno w norweskiej pierwszej lidze, jak i ekstraklasie.

Ponieważ obiekt przewidziano w lokalizacji o zmiennej wysokości terenu, część będzie wkopana w ziemię. Takie położenie umożliwi „ukrycie” obiektu między drzewami za dnia. Dach będzie już na wysokości 8,5 metra by nie razić w okolicznej zabudowie jednorodzinnej, a jedynie maszty oświetleniowe nocą mogą być widoczne z różnych stron miasta.

Ny Sandnes Stadion

Reklama