Lublin: Stadion lekkoatletyczny drożej i później

źródło: KurierLubelski.pl

Lublin: Stadion lekkoatletyczny drożej i później Przetarg na przebudowę stadionu Startu Lublin ma w końcu ruszyć w tym miesiącu. Po sporych opóźnieniach może też okazać się, że modernizacja pochłonie 38 zamiast 34 milionów. Relacja „Kuriera Lubelskiego”.

Reklama

Lubelski urząd miasta wciąż nie rozpisał przetargu na przebudowę stadionu lekkoatletycznego przy Piłsudskiego, choć procedura miała ruszyć wiosną. Teraz ma się udać i w październiku wreszcie zacznie się szukanie głównego wykonawcy.

Przesuwanie terminów to konsekwencja poważnych wad w dokumentacji projektowej – wyjaśniła Marzena Szczepańska, z-ca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów UM Lublin.

Wstępnie ratusz planował wydać na roboty 34 mln zł. Teraz jest już mowa o 38 mln złotych. – Zwiększamy też zakres prac dotyczących wyposażenia samego stadionu, głównie chodzi o specjalistyczną nawierzchnię – uzupełniła Szczepańska.

Stadion z trybunami dla prawie 1400 widzów ma powstać za niespełna dwa lata. Jedną trzecią środków na jego budowę dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki, jednak samorząd wciąż liczy na zwiększenie wsparcia.

Stadion Startu Łódź

Reklama