Ząbki: Maszty już stoją, jeszcze nie świecą

źródło: DolcanZabki.com

Ząbki: Maszty już stoją, jeszcze nie świecą Wczoraj stanęły wszystkie cztery nowe maszty oświetleniowe na stadionie w Ząbkach. Do końca września nocne mecze będą już możliwe, zgodnie z wymogiem licencyjnym.

Reklama

Dziś w Ząbkach finał międzynarodowego Pucharu Syrenki. Mecz zaplanowano na godzinę 16:00, ale gdyby odbywał się miesiąc później, mógłby już zostać rozegrany przy sztucznym świetle. Wczoraj stanęły bowiem maszty oświetleniowe, a do końca miesiąca system oświetlenia ma już działać.

Na chwilę obecną nie ma żadnych problemów i nic nie wskakuje, aby termin oddania jupiterów miał się wydłużyć. Oświetlenie montowane na stadionie piłkarskim w Ząbkach jest najnowocześniejsze, spełnia wszystkie wymagania Unii Europejskiej, PZPN-u no i oczywiście stacji telewizyjnej, która obecnie posiada prawa do transmisji rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy. Jest to amerykańska technologia – komentuje Jan Federowicz, przedstawiciel dostarczyciela systemu, Valmont Polska.

Zadanie ma oczywiście związek z normami PZPN dla stadionów I Ligi. W tym sezonie wszystkie zespoły grające na drugim poziomie rozgrywek muszą posiadać lampy oświetleniowe.

Stadion Miejski w Ząbkach© Dolcan Ząbki

Reklama