Radom: Stadion Radomiaka znów trochę bliżej

źródło: Radom.Sport.pl

Radom: Stadion Radomiaka znów trochę bliżej W 2018 ma być jedna trybuna. Ten plan właśnie stał się bardziej realny, ponieważ miasto otrzymało dodatkowe środki na budowę hali i stadionu przy Struga.

Reklama

Radom otrzymał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 30 mln zł na budowę… obwodnicy. Jaki to ma związek ze stadionem Radomiaka? Ano taki, że budowa obwodnicy jest na ukończeniu, więc miasto de facto odzyskało 30 milionów już wydane na ten cel. Dzięki temu można realizować kolejne.

Te pieniądze zostaną skierowane tylko do projektów inwestycyjnych. Będzie to budowa hali sportowej, stadionu Radomiaka i trasy N-S. Trudno w tej chwili powiedzieć w jakich proporcjach rozdysponujemy pieniądze między te projekty – powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że po długim przestoju plan kompleksu sportowego przy Struga w tym roku nabrał tempa. W marcu prezydent zapewnił, że w 2018 Radomiak będzie miał do dyspozycji przynajmniej jedną trybunę. Z kolei w lipcu wybrano Estudio Lamela do wykonania programu funkcjonalno-użytkowego.

Reklama