Nowa budowa: Pierwszy stadion w Katarze będzie 6 lat przed Mundialem

źródło: własne | MK

Nowa budowa: Pierwszy stadion w Katarze będzie 6 lat przed Mundialem Katar może i jest skrajnie kontrowersyjnym wyborem FIFA, ale przynajmniej wszystko powinno być na czas. Pierwszy stadion ma być gotowy już w 2016 roku!

Reklama

Już 90% betonu wylane, a 3,3 tys. robotników przepracowało ponad 3,2 mln roboczogodzin. Prace nad przebudową Khalifa International Stadium są prowadzone bardzo szybko i mają się zakończyć pod koniec 2016 roku. Od dziś możecie je oglądać, choć na razie tylko w jednej galerii z budowy.

Kluczowa część przebudowy obejmuje wschodnią stronę stadionu, gdzie powstanie m.in. wielkie muzeum sportu. Po zakończeniu prac żelbetowych przyjdzie czas na ułożenie imponującego zadaszenia. Zamiast na jednym łuku (jak dotąd), będzie ono oparte na dwóch wielkich łukach. Zadaszenie będzie bardzo „międzynarodowe”. Membrana powstaje w USA, a będzie składana w segmenty w Meksyku. Z kolei liny, na których będzie rozpięta, przypłyną do Kataru z Niemiec.

Stadion jest jedną z najbardziej istotnych części katarskich Mistrzostw Świata FIFA w 2022 roku – tu odbędą się mecze grupowe, ćwierćfinał i półfinał. A być może jeszcze więcej meczów, zależnie od ostatecznej liczby stadionów.

Poniżej zdjęcia zestawione z docelowym widokiem w 2016 roku:

Khalifa Stadium

Khalifa Stadium

Khalifa Stadium

Khalifa Stadium

Reklama