Kazań: Rubin zdoła zagrać na Arenie w tym roku?

źródło: TASS

Kazań: Rubin zdoła zagrać na Arenie w tym roku? Rubin Kazań zapowiedział, że chce powrócić na Kazan Arenę jeszcze przed końcem tego roku. Wszystko będzie jednak zależało od murawy, na której do niedawna stał basen.

Reklama

Jeden z czołowych rosyjskich klubów piłkarskich zapowiedział, że zamierza jeszcze w tym roku powrócić na swój nowy stadion. Rubin Kazań nie mógł od marca (!) rozgrywać meczów, ponieważ na stadionie zbudowano tymczasową pływalnię na Mistrzostwa Świata w Pływaniu (24.07–09.08).

Kazan Arena

Powrót Rubina będzie zależał przede wszystkim od murawy. Nie ma mowy o wykorzystaniu tej dotychczasowej, już z wyprzedzeniem organizatorzy przewidzieli, że będzie trzeba położyć nową nawierzchnię po pływackich zawodach.

Rubin ma jednak nienajlepsze doświadczenia z oszczędną polityką operatora stadionu wobec boiska. Dotychczas podczas dwóch pełnych sezonów klub rozegrał na „swoim” nowym stadionie zaledwie 9 meczów, podczas gdy ponad 20 innych trzeba było przenieść na stary Stadion Centralny. Pisaliśmy o perypetiach klubu więcej w maju.

Reklama