Ateny: Budowa AEK ruszy w tym roku?

źródło: GreekReporter.com

Ateny: Budowa AEK ruszy w tym roku? AEK Ateny wciąż czeka na start budowy swojego nowego stadionu. Trapiona problemami inwestycja miała być gotowa pod koniec 2015 roku, a dziś nie wiadomo nawet czy w tym terminie się zacznie.

Reklama

Greckie Ministerstwo Rekonstrukcji, Środowiska i Energetyki opóźniło o 45 dni rozpoczęcie budowy Agia Sofia, czyli nowego stadionu AEK. Decyzja nastąpiła na wniosek gminy Nea Filadelfia, która prosi o dodatkowy czas na analizę wpływu inwestycji na środowisko.

Gmina, w której stał stary i ma stanąć nowy stadion greckiego klubu od dłuższego czasu sprzeciwia się budowie. W marcu skarga samorządu i mieszkańców została odrzucona przez Radę Stanu (odpowiednik Sądu Najwyższego), dzięki czemu projekt mógł ruszyć. Czy najnowsze odłożenie budowy w czasie przyniesie kolejne próby zatrzymania projektu? Zobaczymy w najbliższych tygodniach.

AEK planuje budowę nowego domu dla ok. 32,5 tys. widzów w tym samym miejscu, w którym przed laty stał historyczny obiekt klubu. Projekt wart ok. 65 mln € miał ruszyć na początku 2014 roku i być bliski ukończenia właśnie w tej chwili. Niestety dla AEK, do dziś prace nie ruszyły.

Agia Sofia

Reklama