Nowy projekt: Greuther Fürth chce iść naprzód

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowy projekt: Greuther Fürth chce iść naprzód Modernizowany sukcesywnie stadion w bawarskim Fürth czeka duża przebudowa. Urośnie o ok. 5 tysięcy, ale najpierw trzeba wymienić główną trybunę na zupełnie nową.

Reklama

Już nie grają w Bundeslidze, ale zamierzają to zmienić. W tym celu SpVgg Greuther Fürth (tuż pod Norymbergą) zlecili w minionym roku opracowanie koncepcji całkowitej przebudowy swojego stadionu. Dziś nie tylko nie spełnia już oczekiwań, ale nawet ze spełnieniem wymogów są problemy.

Stadion am Laubenweg

Konkurs koncepcyjny wygrała firma vision4venue, której koncepcja zakłada etapową przebudowę całego stadionu w Fürth, począwszy od głównej trybuny. W 2016 cała istniejąca konstrukcja (już 65-letnia) zostanie zburzona, a w jej miejscu stanie nowa o bardzo zbliżonej pojemności.

Stadion am Laubenweg

Będzie budowana na dwie raty – najpierw część z zapleczem sportowym, komercyjnym i biurowym, a później druga z centrum dowodzenia i sklepem klubowym. Klub dziś przedstawił harmonogram: w styczniu 2016 ruszy rozbiórka, do lipca ma być gotowa pierwsza część. Dzięki temu nie będzie problemów z licencją na sezon2016/17. Z kolei od lipca zaczną się przygotowania do budowy drugiej części.

Stadion am Laubenweg

Kolejne mają być wymieniane powstające od lat 90. tymczasowe trybuny po pozostałych stronach boiska. Docelowa pojemność wzrośnie z 18 do ok. 23 tysięcy miejsc. W 2014 koszt inwestycji szacowano na 12 mln €, jednak w 2015 klub podał zaktualizowane liczby, z kontraktem budowlanym opiewającym na 17 mln €.

Reklama