Nowe stadiony: Najnowsze w Chorwacji

źródło: własne | MK

Nowe stadiony: Najnowsze w Chorwacji Dwa pięciotysięczniki, jakich mogłyby sobie życzyć niektóre polskie kluby. Dziś zapraszamy na stadiony w Dugopolje i Rijece.

Reklama

Croatia

Stadion Hrvatski vitezovi, Dugopolje (5200)

Croatia

Nowy stadion w Dugopolje powstał w 2009 za ok. 40 mln zł i nosi imię „Chorwackich Rycerzy” i jest częścią rozległego centrum sportowego „pod jednym dachem”. Poza stadionem znajdują się w nim kryty basen oraz zespół kortów tenisowych. Po północnej stronie znajduje się boisko treningowe.

Croatia

Po otwarciu obiekt uznawano za najnowocześniejszy w Chorwacji. Bliskość Splitu spowodowała, że poza NK Dugopolje niektóre swoje mecze rozgrywał tu Hajduk. Również HNK Šibenik w walce o Ligę Europy rozgrywał mecze tutaj.

 

Stadion Rujevica, Rijeka (5500)

Croatia

Długo oczekiwany kompleks treningowy HNK Rijeka zaczął powstawać w 2014 roku jako partnerstwo publiczno-prywatne, w którym miasto ma ok. 30% udziałów. Za ok. 18 mln € powstał stadion rezerwowy dla klubu, dwa pełnowymiarowe boiska i jedno mniejsze. Na tyle wystarczyło miejsca w trudnej topografii Rijeki.

Budowa trwała rekordowo krótko, bo zaledwie 321 dni, umożliwiając otwarcie jeszcze w lipcu 2015. Główna trybuna zachodnia otrzymała zadaszenie oraz szereg skyboksów. Wschodnia jest odkryta, a na niewielkiej południowej miejsca znajdą kibice przyjezdnych.

W najbliższym sezonie stadion będzie służył jako główny obiekt HNK Rijeka, ponieważ Kantrida będzie przechodzić przebudowę.

Reklama