Katowice: Miasto przejmie stadion Rozwoju?

źródło: KatowickiSport.pl; autor: michał

Katowice: Miasto przejmie stadion Rozwoju? Rozwój Katowice stara się o to od kilku lat, choć prezydent Katowic dopiero teraz spotkał się z aktualnym właścicielem stadionu przy Zgody 28. Będą dwa stadiony miejskie? Relacja „Sportu”.

Reklama

Rozwój Katowice awansował do 1. Ligi, co nie uśmiechało się samorządowcom z Katowic. Pewne było bowiem, że stadion trzeba zmodernizować, a Rozwoju na to stać nie będzie. Dlatego klub, nie pierwszy już raz, zgłosił potrzebę przejęcia stadionu przez miasto.

Prezydent Marcin Krupa spotkał się więc z przedstawicielami Katowickiego Holdingu Węglowego właśnie w tej sprawie. – Rozpatrujemy możliwość przejęcia niektórych nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa. Mocno się zastanawiamy, tym bardziej że wiemy, jak duża jest chęć, by ta nieruchomość została przekazana klubowi. Jeśli dokonanie takiego ruchu nie byłoby kosztochłonne, to weźmiemy to pod uwagę – zapewnił prezydent Krupa w rozmowie ze „Sportem”.

- Od kilku lat staramy się, by obiekt Rozwoju został przejęty przez miasto. Na spotkaniu zarządu KHW z władzami miasta wyrażono dobrą wolę oraz przedłużono wstępne dokumenty do przeprowadzenia tego procesu. Wiele wskazuje, że sprawa rozstrzygnie się jeszcze w tym roku – mówi z kolei kierownik KS Rozwój, Marcin Nowak.

Aktualnie Rozwój gra w 1. Lidze warunkowo, jest objęty nadzorem infrastrukturalnym. Jeśli w rundzie wiosennej nie będzie (przede wszystkim, choć nie tylko) sztucznego oświetlenia, klub będzie musiał przenieść się na stadion przy Bukowej.

Reklama