Izrael: Niecały miesiąc do otwarcia Turner Stadium

źródło: własne | MK; autor: michał

Izrael: Niecały miesiąc do otwarcia Turner Stadium Najnowszy stadion Izraela jest już fizycznie gotowy, ale przygotowania do inauguracji wciąż trwają. Pierwszy mecz będzie przeciwko Maccabi Haifa, którzy już mają swój nowy dom.

Reklama

Turner Stadium w Beer Shewie już czeka na otwarcie. Konstrukcyjnie jest gotowy od paru miesięcy, jednak trwa wykańczanie i montaż wyposażenia przed pierwszym meczem Hapoelu. Burmistrz Rubik Danilowicz stwierdził, że tylko gotowy i w pełni bezpieczny obiekt można otwierać, dlatego na razie kibicom zostały jedynie wycieczki po budynku.

Turner Stadium© Turner Stadium

Oficjalna inauguracja jest zaplanowana na 21 września. W ostatnim meczu kolejki miejscowy Hapoel podejmie jeden z najpopularniejszych klubów w kraju, Maccabi Haifa. Spotkanie będzie miało szczególną oprawę. Wcześniej trzeba jednak przetestować budynek, dlatego ok. tydzień przed meczem zaplanowano otwarty dla widzów trening pierwszego zespołu.

Nowy stadion w Beer Shewie jest w fazie realizacji od 2011 roku i czas najwyższy na inaugurację. Arena pomieści ponad 16 tys. widzów w stosunkowo rzadkim układzie – zamkniętej bryły bez narożników.

Reklama