Holandia: Heracles z przytupem otworzył stadion

źródło: własne | MK; autor: michał

Holandia: Heracles z przytupem otworzył stadion Choć jeszcze w budowie, to otwarty z pompą. Na trybunach komplet widzów i oprawy, na boisku wysoka wygrana nad NEC Nijmegen.

Reklama

Wczoraj Heracles Almelo oficjalnie otworzył swój stadion po rozbudowie. W praktyce – w trakcie rozbudowy, ponieważ prace wciąż jeszcze trwają. Szczęśliwie udało się ułożyć całe poszycie dachu przed niedzielnym meczem przeciwko NEC Nijmegen, ale solidne opady deszczu sprawiły, że konstrukcja trybun w wielu miejscach jeszcze przeciekała.

Stadion Heracles Almelo

To nie odstraszyło kibiców, którzy w komplecie (ograniczonym odgórnie do zaledwie 12 tys. widzów) stawili się na trybunach. Przygotowali czarno-białą oprawę ilustrującą zmiany stadionu oraz herbu, który właśnie po raz kolejny został zmodyfikowany.

Stadion Heracles Almelo

Docelowo liczba miejsc zwiększy się do ok. 13,5 tys., dzięki czemu Heracles nie będzie już w ogonie Eredivisie. Dotąd na trybunach klub mógł przyjmować jedynie 8,5 tys. osób.

Całą przebudowę możecie oglądać na zdjęciach z Almelo, a są o tyle ciekawe, że rozbudowa trwała zaledwie pół roku! Wcześniej co prawda klub rozbudował zaplecze komercyjne, ale trybunami zajęto się dopiero od lutego.

Reklama