Gorzów: „Klatki są dla zwierząt i ludzi nie należy tam trzymać”

źródło: SportoweFakty.pl / własne; autor: michał

Gorzów: „Klatki są dla zwierząt i ludzi nie należy tam trzymać” Falubaz Zielona Góra nie chciał wziąć odpowiedzialności za swoich kibiców w Gorzowie Wielkopolskim. Więc Stal Gorzów zaprasza ich we własnym zakresie!

Reklama

9 sierpnia wielkie derby Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra. Choć to pojedynek żużlowy, ze względu na atmosferę znają go chyba kibice wszystkich dyscyplin w kraju. Tyle że tej najbliższej edycji mieli nie oglądać kibice z Zielonej Góry.

Falubaz zdecydował, że nie zgłosi oficjalnej grupy wyjazdowej, ponieważ nie chce brać odpowiedzialności za swoich kibiców. Poszło o incydenty z ostatnich tygodni, przede wszystkim wtargnięcie kilku osób na tor 19 lipca, podczas meczu z Betardem Wrocław. Brak biletów dla zielonogórzan to forma kary ze strony Falubazu.

Stadion Edwarda Jancarza© Groundhopping Merseburg

Jednak derbów bez przyjezdnych nie wyobrażała sobie Stal Gorzów. – Chcemy, by mecz ten odbył się z udziałem kibiców obydwu klubów, dlatego też na Stadion im. Edwarda Jancarza zapraszamy wszystkich kibiców Falubazu, chcących zobaczyć swoją drużynę na żywo. Zachęcamy ich do nabywania biletów na obiekcie w miejscach ogólnodostępnych, bo uważamy, że klatki są dla zwierząt i ludzi nie należy tam trzymać. Jeśli jednak ktoś będzie chciał zasiąść w wydzielonym sektorze, to także będzie taka możliwość. Łącznie wydzielonych będzie 375 miejsc w sektorach 22 i 23 – powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

Kibice Falubazu muszą liczyć się z bardziej skrupulatną kontrolą przy wejściu i zakazem wnoszenia flag czy bębnów do zorganizowanego dopingu. Mimo to podejście Stali Gorzów zasługuje na pochwałę! Działacze Falubazu powinni, a nie chcieli zabrać swoich fanów. Stal nie musiała nic, a jednak zaprosiła zielonogórzan na własną odpowiedzialność.

Reklama