Belgia: Zbudowali trybunę w trzy miesiące!

źródło: własne | MK; autor: michał

Belgia: Zbudowali trybunę w trzy miesiące! Harmonogram był wyjątkowo napięty, ale udało się zdążyć przynajmniej z większością prac konstrukcyjnych. Dziś otwarcie nowej trybuny w Mechelen, choć to wciąż plac budowy.

Reklama

Dokładnie jutro miną trzy miesiące od kiedy zaczęła się budowa nowej trybuny północnej AFAS Stadionu w Mechelen. W tym czasie na placu budowy stanęła wysoka na 26 metrów konstrukcja, która docelowo pomieści 7120 osób. I choć dziś to wciąż żelbetowy szkielet, o 20:00 ponad 4 tysiące fanów zajmą miejsca na dolnym poziomie na czas meczu z Royal Mouscron.

AFAS-Stadion

Nowa trybuna została częściowo dopuszczona do użytkowania zgodnie z planem, choć rzutem na taśmę. Dziś fani nie skorzystają z toalet czy cateringu wewnątrz budynku – będą musieli używać tymczasowej infrastruktury. Nie ochroni ich też dach, bo jego instalacja dopiero ruszyła. Z każdym kolejnym meczem kolejne elementy będą oddawane do użytku. Jako ostatni – górny poziom widowni z 2120 miejscami siedzącymi.

Jednak sam fakt, że w zaledwie trzy miesiące zburzono starą, postawiono i częściowo uruchomiono nową trybunę to powód do dumy dla KV Mechelen. Kibice zdają się mieć podobne zdanie, ponieważ wykupili wszystkie dostępne bilety na nowe sektory.

AFAS-Stadion

Reklama