Atlanta: Mercedes sponsorem stadionu Falcons

źródło: własne | MK; autor: michał

Atlanta: Mercedes sponsorem stadionu Falcons Przez aż 25 lat niezwykły stadion w Atlancie będzie nosił nazwę Mercedes-Benz Stadium, uzupełniając paletę aren sponsorowanych przez giganta motoryzacyjnego.

Reklama

Atlanta Falcons potwierdzili spekulacje i ujawnili, że Mercedes-Benz będzie sponsorem ich nowego stadionu. Jeszcze nie teraz, bowiem wart 1,4 mld $ gigant jest wciąż w budowie. Umowa zacznie obowiązywać przy okazji otwarcia w 2017 roku, a później potrwa aż 25 lat, do 2042.

Mercedes-Benz Stadium

Wartość umowy nie została zdradzona, jak bywa zwykle w takich przypadkach. Jednak szacuje się, że nowa umowa sponsorska należy do największych w USA. Dziś najdroższe umowy sponsorskie dla aren NFL są warte ok. 17-20 mln $ rocznie.

Mercedes-Benz Stadium

Najnowszy stadion NFL zostanie otwarty w 2017 roku i pomieści ok. 71 tysięcy widzów. Poza meczami Falcons będzie gościł spotkania Atlanta United FC.

Dla Mercedesa to nie pierwszy stadion w USA. Producent ma już umowę na nazwę Mercedes-Benz Superdome. W niemieckim Stuttgarcie jest też Mercedes-Benz Arena, tak samo zresztą jak w Szanghaju, choć tam nazwa odnosi się do hali, nie stadionu.

Mercedes-Benz Stadium

Reklama