Samara: Fundamenty na półmetku, projekt do zmiany

źródło: vninform.ru / samara.ru / Stadiums.at.ua

Samara: Fundamenty na półmetku, projekt do zmiany Już połowa prac fundamentowych została wykonana na placu budowy Kosmos Areny w Samarze. Niestety do wykonania są prace projektowe, ponieważ dokumentacja wymaga poprawek.

Reklama

Na budowie w Samarze praca wre. Dosłownie, ponieważ stale pracuje tam prawie 80 maszyn, w tym 9 żurawi wieżowych i 2 kolejne dźwigi samojezdne. Aktualnie robotników jest ok. 900 każdego dnia, a przed końcem roku ta liczba osiągnie prawie 3 tysiące!

Pierwszym etapem jest wylewanie fundamentów. W ciągu godziny w miejscowych mieszalniach powstaje ok. 200 m3 betonu. Ostatecznie na wylanie czeka ok. 110 tys. m3. Na dziś wykonano połowę całej pracy nad fundamentami.

Kosmos Arena

Stadion w Samarze, roboczo nazwany Kosmos Areną, będzie jednak znacznie droższy od oczekiwań. Już miesiąc temu rząd potwierdził, że zamiast 13 miliardów rubli pochłonie 16, a teraz dodatkowe koszty generuje przetarg na poprawki w dokumentacji projektowej. Kontrakt, który ma zostać przyznany w sierpniu, powinien kosztować ok. 100 mln rubli.

Reklama