Moskwa: Stadion CSKA za pół roku?

źródło: championat.com

Moskwa: Stadion CSKA za pół roku? Do końca roku stadion ma być konstrukcyjnie ukończony. Po wykonaniu kompletu instalacji i odbiorach CSKA może wprowadzić się na nowy obiekt na początku 2016.

Reklama

Zastępca mera Moskwy Marat Chusnulin poinformował, że Stadion CSKA powstanie jeszcze w tym roku. Przynajmniej jego konstrukcja będzie już ukończona. Ostatnie prace i odbiory potrwają do wczesnych miesięcy 2016, co oznacza, że przynajmniej część sezonu 2015/16 uda się rozegrać na własnym stadionie.

Wieści moskiewskiego urzędnika są o tyle dobre, że jeszcze w 2014 roku zakończenie całego projektu planowano na 2017. Dziś trwa już szklenie biurowców w narożnikach, z których najwyższy będzie miał 38 pięter. Najmniej zaawansowane prace są po północnej stronie areny, jednak i tam trwa już montaż zadaszenia.

Stadion CSKA© manualrus

Według Chusnilina docelowa pojemność nowego stadionu nie osiągnie zakładanych wcześniej 30 tysięcy, lecz ok. 27 tysięcy. Doprecyzował też liczbę luksusowych lóż – będzie ich aż 127!

Aktualnie CSKA musi rozgrywać swoje mecze w Chimkach. Budowa ich stadionu trwa już bardzo długo od startu w 2007. Dwukrotnie prace wstrzymywano, głównie z powodu sporów o grunty.

Reklama