Irak: Państwo Islamskie wysadza stadion w Anbarze

źródło: Elaph.com / alAlam.ir / alSumaria.tv

Irak: Państwo Islamskie wysadza stadion w Anbarze Budowa była wstrzymana od dawna z powodu konfliktu. Teraz budowy już nie ma – Państwo Islamskie potwierdza, że Al Anbar Stadium w Ramadi został wysadzony w powietrze.

Reklama

Al Anbar Stadium miał być częścią wielkiego programu odbudowy irackiego sportu. O ile w niektórych regionach stadiony wciąż są budowane, o tyle ekspansja Państwa Islamskiego powstrzymała projekt w Ramadi wiele miesięcy temu.

Dotąd mogliście oglądać relacje z budowy w naszej galerii, teraz niestety kolejnych nie będzie. Państwo Islamskie potwierdziło, że Al Anbar Stadium przestał istnieć. Stadion, którego żelbetowy szkielet był prawie ukończony, został wysadzony z użyciem ok. 3,5 tony materiałów wybuchowych.

Dostępnych jest tylko kilka migawek z eksplozji, ale relacje służb bezpieczeństwa w Anbarze sugerują, że nie będzie szansy uratowania budynku – całość runęła.

Powodem zniszczenia miało być wykorzystywanie surowej konstrukcji jako punktu wojskowego. Te informacje są potwierdzone, na szczęście nie ma doniesień o ofiarach. Wojska wycofały się ze stadionu parę dni temu.

Al Anbar Stadium

Reklama