Częstochowa: Miasto poprawi stadion Rakowa na wypadek awansu

źródło: Czestochowa.Gazeta.pl

Częstochowa: Miasto poprawi stadion Rakowa na wypadek awansu W minionym sezonie się nie udało, ale za rok może być lepiej. Dlatego Częstochowa zainwestuje w stadion Rakowa. Przybędą nowe krzesełka, dach, zadaszenie i nie tylko – relacjonuje Czestochowa.Gazeta.pl.

Reklama

Do 1 sierpnia na stadionie Rakowa Częstochowa pojawi się dodatkowy tysiąc krzesełek, podnosząc pojemność do ok. 3,5 tysiąca. Wzrost wymusza konieczność stworzenia dodatkowej kasy i podwójnej bramofurty, ale i na te prace nie braknie pieniędzy.

Modernizacja jest możliwa dzięki przekazaniu przez radnych 330 tys. zł na ten cel. Dodatkowo powstanie tunel dla zawodników.  Trzeba też wyznaczyć miejsca dla osób niepełnosprawnych i przygotować podjazdy dla wózków, a dla dziennikarzy – przygotować 30 pulpitów.

To część prac koniecznych na wypadek awansu do I Ligi. Jeśli ten będzie realny po połowie sezonu, druga tura robót ruszy w 2016 roku. Będzie znacznie droższa, ponieważ trzeba będzie zainwestować m.in. w oświetlenie i zadaszenie 500 miejsc.

Już teraz z własnych środków MOSiR prowadzona jest renowacja podłoża zachodniej trybuny. Komplet prac ma być wykonany przed rozpoczęciem sezonu i nie zagrozi grze Rakowa u siebie.

Reklama