Bielsko-Biała: Murawa gotowa, stadion rzutem na taśmę

źródło: własne | MK

Bielsko-Biała: Murawa gotowa, stadion rzutem na taśmę Stadion Miejski w Bielsku-Białej jest kończony rzutem na taśmę. Wszystkie najważniejsze prace zostały wykonane, ale po 30 czerwca robotnicy nie zeszli z placu budowy.

Reklama

Przesuwana przed sezonem 2015/16 murawa jest już na swoim miejscu i zieleni się przed rozgrywkami. Testy przeszły też telebimy, które są w pełni sprawne. Bramki gotowe na przyjęcie widzów.

Tyle dobrych wiadomości, ponieważ ta najważniejsza nie napawa przesadnym optymizmem. Główny wykonawca nie skończył budowy w terminie z umowy, czyli do końca czerwca.

W lipcu są do wykonania drobne prace, ale to już naprawdę ostatnie szlify i jeśli nawet miasto potwierdzi poślizg, to trudno spodziewać się naliczania kar. Po terminie były montowane np. wygrodzenia powiększanego sektora gości, ale poza tego rodzaju pracami pozostało przede wszystkim sprzątanie.

Jeszcze w lipcu stadion powinien być w pełni sprawny, ale ostatnie trybuny nie zostaną udostępnione tego lata. Kiedy oficjalne otwarcie? Nie ma jeszcze daty, jednak jest zaplanowane na przełom września i października, gdy będzie już na pewno po odbiorach.

Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane 2 lipca:

Stadion Miejski w Bielsku-Białej© Filipbb / SSC

Stadion Miejski w Bielsku-Białej© Filipbb / SSC

Stadion Miejski w Bielsku-Białej© Filipbb / SSC

Jako smutny „bonus” dodajemy to ujęcie miejsc dla osób niepełnosprawnych w sektorze gości. Trudno to nazwać zaproszeniem do odwiedzenia Bielska-Białej ze swoim ukochanym klubem…

Stadion Miejski w Bielsku-Białej© Filipbb / SSC

Reklama