Petersburg: Konstrukcja dachu Zenit Areny gotowa

źródło: Stadiums.at.ua

Petersburg: Konstrukcja dachu Zenit Areny gotowa To jeden z największych projektów tego typu na świecie. Cały stalowy szkielet waży ok. 18 tysięcy ton! To jak sześć dachów stadionu w Białymstoku, a konstrukcja idzie dalej.

Reklama

W Sankt Petersburgu w minionym tygodniu zakończył się montaż stałego dachu nad trybunami Zenit Areny. Instalacja 16 segmentów trwała rok, a cała konstrukcja waży aż 18 tysięcy ton. To jeden z najcięższych dachów świata.

Zenit Arena

Docelowo będzie go podtrzymywać nad trybunami osiem smukłych masztów nachylonych do wnętrza areny. Na razie jednak trwa napinanie lin, na których dach będzie wisieć i konstrukcja opiera się na tymczasowych podporach wewnątrz stadionu.

Na dachu trwają wciąż prace montażowe – kończy się układanie blachy trapezowej (poszycie), ale wewnętrzna część dachu jeszcze nie będzie kryta. Trzeba bowiem podnieść segmenty ruchomego dachu, które są montowane w miejscu przyszłego boiska i muszą zostać umieszczone na dachu stałym.

Całość prac nad zadaszeniem ma według firmy Transstroy zakończyć się jesienią. Otwarcie całego, w pełni sprawnego stadionu ma nastąpić przed końcem 2016 roku. Potrwa więc ponad 10 lat!

Zenit Arena© Evgeni60rus

Reklama