Nieciecza: Termalica zdąży przebudować stadion przed sezonem?

źródło: Krakow.Sport.pl

Nieciecza: Termalica zdąży przebudować stadion przed sezonem? Suche Stawy w Nowej Hucie są wpisane we wniosku licencyjnym, ale mogą się nie przydać. Nieciecza przygotowuje stadion, który ma urosnąć o ok. 3 tys. miejsc w kilka tygodni.

Reklama

Dziś stadion w Niecieczy mieści niewiele ponad 2,2 tys. miejsc. Do sierpnia ma ugościć 5,5 tysiąca widzów, jak zapowiada klub w rozmowie z Krakow.Sport.pl. Termalica chce też, by stadion był gotowy od pierwszego meczu u siebie. Ten wypadnie dopiero w czwartej kolejce, ponieważ pierwsze trzy Ekstraklasa zgodziła się rozpisać jako wyjazdy pod kątem przebudowy stadionu.  

- W kwestii przebudowy będę dyplomatą: istnieje szansa, by wszystkie mecze grać w Niecieczy. Nic więcej jednak nie powiem – mówi Tadeusz Broda, wiceprezes Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. - Bardzo chcemy, by kibice oglądali ekstraklasę w Niecieczy. Jesteśmy przygotowani do zainwestowania w stadion.

Na razie klub wymienia murawę. Ma też przygotowane maszty oświetleniowe kupione od Lubina, ale być może mimo wszystko zainwestuje w inne.

Reklama