Łódź: Operator Atlas Areny przejmie stadion ŁKS

źródło: Lodz.Gazeta.pl

Łódź: Operator Atlas Areny przejmie stadion ŁKS Zgodnie z przewidywaniami to MAKiS najpewniej będzie zarządzał stadionem ŁKS po jego otwarciu latem. Umowa w tej sprawie jest już na etapie nanoszenia poprawek – pisze Lodz.Gazeta.pl.

Reklama

Miejska Arena Kultury i Sportu zarządzać będzie nie tylko Atlas Areną, ale i Stadionem Miejskim po jej północno-wschodniej stronie. Razem z planowaną obok mniejszą halą dla 3 tys. widzów MAKiS miałby pod opieką jeden z najlepszych, a być może najbardziej wielofunkcyjny kompleks sportowo-widowiskowy w kraju.

Za słowami poszły czyny, a magistrat i szefowie miejskiej spółki siedli do negocjacji. Te zmierzają ku końcowi - Jesteśmy w trakcie negocjowania. Dzisiaj [w piątek - przyp. red.] rano przesłałem poprawki do propozycji umowy dzierżawy – opowiadał na łamach Lodz.Gazeta.pl Krzysztof Maciaszczyk, prezes MAKiS.

Jak dowiedziała się "Wyborcza", największą kością niezgody przy negocjacjach jest źródło finansowania boiska z trybuną. MAKiS chciałby, by miasto przekazało na zarządzanie obiektem dodatkowe pieniądze. Magistrat chce za to, by spółka funduszy na zarządzanie stadionem poszukała u siebie.

Reklama