Izrael: Stadion w Beer Szewie na finiszu

źródło: własne | MK

Izrael: Stadion w Beer Szewie na finiszu Wczoraj ruszyła instalacja krzesełek (a już mają więcej niż w Zabrzu!), wkrótce będzie można go zwiedzić. Nowy stadion w Beer Szewie jest prawie gotowy na sezon 2015/16.

Reklama

Po interwencjach kibiców wybrano czerwone i właśnie takie krzesełka od wczoraj zaczęto instalować na trybunach Turner Stadium. W sumie otrzyma ok. 16 tys. fotelików, w większości sprowadzanych z Niemiec (popularny model FCB). Te najbardziej luksusowe zamówiono jednak w USA, od innego dostawcy.

W tej chwili na placu budowy trwa już przede wszystkim sprzątanie. Wszystkie najważniejsze instalacje już są sprawne, zaplecze gotowe na przyjęcie widzów w nowym sezonie. Brakuje przede wszystkim murawy, ale na nawierzchnię przed nowymi rozgrywkami jeszcze jest czas. Coraz mniej zostało go za to tym, którzy chcą zwiedzić stadion. Zapisy na „przedpremierowy” wstęp trwają wśród kibiców Hapoelu Be’er Sheva.

Nowy obiekt pomieści ok. 16 tysięcy kibiców na czterech niezależnych trybunach. Roboczo nazywany po prostu Be’er Sheva Stadium, nową nazwę przyjął na cześć poprzedniego burmistrza Yaakova Turnera.

Turner Stadium

Turner Stadium

Turner Stadium

Turner Stadium

Turner StadiumFot: TurnerStadium.co.il

Reklama