Anglia: Stadion Sunderlandu zmienia otoczenie

źródło: SunderlandEcho.co.uk

Anglia: Stadion Sunderlandu zmienia otoczenie Ruszyły już prace nad budową hotelu Hilton. Teraz Sunderland chce stworzyć przy Stadium of Light strefę kibica podobną do tych z Mundiali czy Euro.

Reklama

Przy Stadium of Light trwa już budowa hotelu Hilton Garden Inn. Pierwotnie planowano, że pomieści 161 łóżek, dziś jednak ta liczba jest zredukowana do 145. Niezależnie od tej liczby budynek ma pomóc w przyciąganiu ważnych imprez na stadion, który latem staje się wielką sceną koncertową. Otwarcie zaplanowano już za niespełna rok, na wiosnę 2016.

Stadium of Light

Drugi pomysł Sunderlandu, który dopiero ma zostać poddany pod ocenę miejskich radnych, to strefa kibica. Ma być bardzo podobna do tych organizowanych przy okazji wielkich turniejów. Klub chce stworzyć przy stadionie miejsce do wspólnego oglądania i „konsumowania” widowiska.

Strefa pomieści 6 tys. widzów, a jej średnie wypełnienie przy okazji normalnych meczów przewidziano na poziomie 3,5 tysiąca. Ma być otwarta 3 godziny przed meczem, a zamykana godzinę po ostatnim gwizdku. Dzięki temu wydłuży się czas spędzany na stadionie, a także zwiększy zysk z tzw. dnia meczowego.

Stadium of Light

Reklama