Zabrze: Mozaika dla Torcidy w przygotowaniu

źródło: własne | MK; autor: michał

Zabrze: Mozaika dla Torcidy w przygotowaniu W czerwcu ma się zacząć montaż krzesełek przy Roosevelta w Zabrzu. Utworzą trójkolorową mozaikę, a na południowej trybunie znajdzie się napis Torcida.

Reklama

Wielkimi krokami zbliża się montaż siedzisk dla kibiców w Zabrzu. Pewne jest, że na trybunach pojawi się przede wszystkim model Abacus Bronze marki Forum Seating – ten sam, który planował zainstalować usunięty z placu budowy poprzedni wykonawca. Takie same krzesełka są lub będą zamontowane m.in. na Groupama Arena i Stade des Lumieres w Lyonie.

krzesęłka przy RooseveltaNa zdjęcie z węgierskiego stadionu Ferencvarosu nałożyliśmy w przybliżeniu barwy zaplanowane na stadionie Górnika. W pierwszych rzędach będzie dominować czerwień, ale z przebłyskami dwóch pozostałych kolorów.

Pierwszeństwo w instalacji siedzisk ma oczywiście południowa trybuna, która ma być udostępniona od początku sezonu 2015/16. Tam montaż ruszy w czerwcu. Również tam zaplanowano napis Torcida, którego ostateczny wariant kolorystyczny jest kwestią dalszych ustaleń. W drugiej kolejności najpewniej ruszą przygotowania na północy, gdzie zasiądą kibice przyjezdni.

Po wschodniej stronie jest jeszcze temat do rozmów, ponieważ to tam znajdą się luksusowe loże i sektor biznesowy. – Przedstawiliśmy inwestorowi naszą koncepcję sektora VIP. Trwają konsultacje techniczne co do aranżacji na trybunie wschodniej, w której będzie zlokalizowany sektor VIP – mówi dla Stadiony.net Katarzyna Pluta, Menedżer Marketingu Grupy Nowy Styl.

Dodaje, że ostateczna pojemność nowych trybun zależy między innymi od tych rozmów. – Chcemy, aby miejsca VIP odpowiadały najnowszym trendom. Ogółem mamy do wykonania nieco ponad 24 000 miejsc. Trwa szczegółowa analiza: ile i jakich foteli VIP ostatecznie (w różnych wariantach) zostanie zamontowanych (ile się zmieści), co będzie mieć wpływ na  ostateczną liczbę miejsc – podsumowuje Katarzyna Pluta.

Nie zmieni się za to ogólna koncepcja kolorystyki stadionu. Pojawi się mozaika kolorystyczna z czerwonymi siedziskami dominującymi w najniższych rzędach, a białymi w najwyższych. Pomiędzy nimi znajdzie się pas krzesełek w kolorze niebieskim.

krzesęłka przy Roosevelta

Reklama