USA: Rusza budowa w Fort Collins

źródło: CBSlocal.com / własne | MK; autor: michał

USA: Rusza budowa w Fort Collins Na kampusie Colorado State University zaczyna się największa inwestycja od lat. Nowy stadion dla 40 tys. widzów zacznie rosnąć po przygotowaniu placu budowy.

Reklama

Wstępną koncepcję pokazali jeszcze w 2013, ale dopiero teraz udało się ruszyć z inwestycją. Na południowym krańcu kampusu Colorado State University, w miejscu ogromnego parkingu stanie nowy stadion do futbolu amerykańskiego. Zgodnie z panującą aktualnie tendencją ma on również być zdolny do organizacji meczów piłki nożnej (nieco szersze pole gry).

CSU Football Stadium

W minionym tygodniu robotnicy ogrodzili teren i zaczęli kruszyć asfalt i beton w ramach czyszczenia terenu. Usunięte w ten sposób materiały mają być poddane recyclingowi. Po opróżnieniu działki i pracach ziemnych wmurowanie kamienia węgielnego zaplanowano na 12 września. Od tego momentu budowa powinna potrwać nieco poniżej 2 lat.

Nowy stadion CSU zaoferuje widzom ok. 40 tys. miejsc na dwóch poziomach widowni. Niższy będzie okalał boisko, a wyższy znajdzie się tylko wzdłuż placu gry. Wykonywana głównie ze stali konstrukcja ma pochłonąć ok. 220 mln $, nieco poniżej wstępnych założeń rzędu 246 mln.

Reklama