Toronto: Rozbudowa BMO Field zakończona

źródło: własne | MK; autor: michał

Toronto: Rozbudowa BMO Field zakończona Dziś oficjalnie przecięli wstęgę, w niedzielę oficjalnie ugoszczą pierwszych widzów na największym w Kanadzie typowo piłkarskim stadionie. Drugi etap modernizacji ruszy jesienią.

Reklama

Dziś w godzinach porannych w Toronto odbyła się skromna ceremonia przecięcia wstęgi. Przedstawiciele Maple Leaf Sports & Entertainment pojawili się na BMO Field, ale… musieli wejść na stadion w kamizelkach odblaskowych i kaskach. Teren jest bowiem wciąż placem budowy. Na pierwszy mecz nie będzie gotowa cała infrastruktura, obiekt będzie jeszcze wykańczany w najbliższych tygodniach.

BMO Field expansion© Maple Leaf Sports & Entertainment

Mimo to formalnie prace są zakończone i w niedzielę można będzie zorganizować mecz przeciwko Houston Dynamo z udziałem 30 tysięcy kibiców. BMO Field otrzymało 8400 nowych krzesełek na wschodniej trybunie, w tym pas lóż pod nowym górnym poziomem. Różnicę między stanem przed i po widać poniżej:

BMO Field expansion

Inwestycja warta ok. 65 mln $ to pierwsza część planowanych robót. Tej jesieni ruszą przygotowania do zadaszenia trybun wzdłuż boiska, co powinno zakończyć się o tej samej porze za rok.

Niedzielny mecz przeciwko Dynamo to pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością dla Toronto FC. Klub rozegrał pierwszych 7 kolejek na wyjazdach.

BMO Field expansion© Gensler / Maple Leaf Sports & Entertainment

Reklama