Rosja: Budowa w Kaliningradzie ruszy latem

źródło: Stadiums.at.ua / Kgd.ru; autor: michał

Rosja: Budowa w Kaliningradzie ruszy latem To już oficjalnie najbardziej opóźniony projekt stadionu na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji. Prace budowlane nie ruszą wcześniej niż w sierpniu, a mogą się jeszcze opóźnić.

Reklama

Crocus Group, główny wykonawca nowego stadionu w Kaliningradzie, musi uzyskać akceptację dla ostatecznego projektu stadionu do 1 czerwca. Jeśli tak się stanie, wejście na budowę zaplanowano na lipiec, a rozpoczęcie budowy będzie możliwe w sierpniu. Może jednak dojść do przesunięcia na wrzesień.

Tym samym budowa w Kaliningradzie będzie ostatnią startującą przed Mistrzostwami Świata 2018. Ma jednak iść znacznie sprawniej od większości inwestycji, ponieważ konstrukcję stadionu maksymalnie uproszczono.

Otwarta jest kwestia zewnętrznej elewacji. Jak widać na poniższej wizualizacji, inwestor przedstawił neutralną, prawie przezroczystą siatkę jako zewnętrzne okrycie areny. Gubernatorowi Kaliningradu przedstawiono jednak do wyboru kilka wersji kolorystycznych, a i sami urzędnicy dodali swoje propozycje. Wybór ostatecznego wyglądu pozostaje więc otwarty.

Niezależnie ile potrwa podejmowanie decyzji, budowa ruszy. Okrycie nie jest istotne konstrukcyjnie i można przystąpić do instalacji nawet w 2017 roku.

Stadion Kaliningrad

Reklama