Moskwa: Spartak postawi drugi stadion obok Otkritie Areny

źródło: własne | MK; autor: michał

Moskwa: Spartak postawi drugi stadion obok Otkritie Areny Co prawda sprzedają najwięcej karnetów w kraju, ale nawet Spartak miewa gorsze mecze. Zwłaszcza zimą, dlatego powstanie stadion specjalnie na tę porę roku…

Reklama

Dziś Spartak z ponad 25 tysiącami karnetów jest liderem rodzimego rynku piłkarskiego. Tyle że w najsłabszych meczach nawet połowa posiadaczy karnetów nie kwapi się przyjść na supernowoczesny stadion. Problem dotyczy zwłaszcza zimy, gdy pogoda nie nastraja do siedzenia na trybunach. Dla przykładu, w grudniu mecz z Uralem Jekaterynburg oglądało zaledwie 11 tysięcy osób!

Otkritie Arena© Гранд Проект Сити

Między innymi dlatego powstanie drugi stadion, na którym będzie można grać zimą. Stanie zaraz przy Otkritie Arenie, wzdłuż głównej trybuny. Zamiast otwartego układu będzie de facto halą widowiskową z pełnowymiarowym boiskiem. Dzięki temu zimą będzie można w komfortowych warunkach odbywać tam mecze przy widowni ponad 11 tysięcy widzów (w tym 760 VIP-ów w lożach). Trybuny wzdłuż boiska będą miały po 15 rzędów, a te za bramkami – po 26.

Otkritie Arena© Гранд Проект Сити

Działka ma swoje interesujące ograniczenia przestrzenne, przez które hala będzie stosunkowo wąska, a większość pomieszczeń (loże, miejsca komentatorskie, itd.) znajdzie się nad chodnikiem prowadzącym do środka. Z kolei przez bliskość nowej stacji metra i biegnącej pod obiektem linii, stadion będzie miał tylko jedną kondygnację podziemną.

Z zewnątrz stadion będzie pokryty falującym szkłem o neutralnej kolorystyce. Dzięki temu ma powstać złudzenie tworzenia kolumnady, które będzie wzmacniane nocą dzięki iluminacji. Ta z kolei pozwoli nadawać zróżnicowane motywy dla różnych imprez – meczów, koncertów, wystaw.

Otkritie Arena© Гранд Проект Сити

Reklama