Manchester: FC United już (prawie) w domu

źródło: własne | MK

Manchester: FC United już (prawie) w domu Zajęło im to znacznie dłużej niż planowali, ale finał będzie spektakularny. Pod koniec maja 7-ligowiec zagra przeciwko Benfice! Już dziś fani mogli obejrzeć nowy stadion w pokazowym meczu.

Reklama

Pierwotnie nowy stadion FC United of Manchester miał być gotowy jeszcze pod koniec zeszłego roku. Rosnące opóźnienia stłumiły część wielkiego entuzjazmu wśród kibiców, ponieważ aż trzykrotnie przekładano datę oddania. Ale dziś to już poszło w dal, ponieważ FCUM dokonali tego, o czym wielu marzyło – zbudowali klub od zera i zbudowali mu stadion grając zaledwie w 7. lidze!

Broadhurst Park© Richard Searle

Żeby było lepiej, finał inwestycji przypadł na wyjątkowo dobry okres. Po latach nieudanych baraży w tym roku United awansowali wreszcie do 6. ligi z pierwszego miejsca. Od 2005 to ich czwarty awans na drodze do centralnego szczebla i wielkiej chwały. W sam raz na dziesięciolecie klubu.

Broadhurst Park© wilkinson-photo.com

Od dziś pomagać w realizacji celu ma Broadhurst Park. Pierwszy mecz, choć tylko sparing i w wymiarze czasowym 2x30 minut, właśnie się odbył. Dziś po południu FCUM zmierzyli się z zespołem zaproszonych piłkarzy, znanych miejscowym kibicom. To był test konieczny dla uzyskania pozwoleń na użytkowanie, ale udało się go przejść bez problemów. Na szybki apel o przyjście odpowiedziało w sumie 3241 osób, które zapełniły dwie trybuny.

Broadhurst Park© wilkinson-photo.com

Rozegranie pierwszego meczu wcale nie było takie oczywiste. Jeszcze wczoraj po południu trwały prace montażowe. Pojawiały się między innymi barierki na schodach, a budowa wciąż ma elementy, nad którymi trzeba będzie pracować w najbliższych tygodniach.

To jednak nie zmieni wiele w historycznych relacjach, ponieważ FCUM ujawnili, że na otwarcie zagrają przeciwko Benfice! I to nie tej z Luksemburga. 29 maja słynna portugalska drużyna oficjalnie zainauguruje Broadhurst Park. Może być lepiej? Może. Zgodnie z polityką klubu bilety na to spotkanie kosztują… 8 funtów.

Reklama