Łódź: Szczątki ludzkie znalezione na budowie Widzewa

źródło: TVN24.pl; autor: michał

Łódź: Szczątki ludzkie znalezione na budowie Widzewa Pracownicy budujący nowy stadion łódzkiego Widzewa natknęli się na ludzkie kości. Na miejsce wezwano policję, a budowę chwilowo zawieszono. – Po oględzinach wiemy, że to stare szczątki, zająć się nimi muszą archeolodzy – mówi policja.

Reklama

Na kości natknęli się w czwartek pracownicy, którzy przygotowywali teren pod budowę północnej trybuny nowego stadionu Widzewa Łódź. – Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze, którzy przeprowadzili oględziny – opowiada asp. sztab. Radosław Gwis z łódzkiej policji.

Po oględzinach okazało się, że kości znalezione na stadionie są starsze niż 60-70 lat. Funkcjonariusze wstępnie wykluczyli, że ktoś mógł podrzucić na teren budowy świeże kości. – Weźwaliśmy na miejsce archeologa i to on teraz prowadzi badania w miejscu znaleziska – wyjaśnia Gwis.

Na razie nie wiadomo, kiedy prace budowlane będą wznowione. Mosty Łódź prowadzące inwestycje zapewniają jednak, że zmiany harmonogramu nie będzie. Nowy stadion ma być gotowy w przyszłym roku. Aktualnie prowadzone są prace ziemne i fundamentowe.  

Reklama