Austria: Altach rozbuduje stadion latem

źródło: własne | MK

Austria: Altach rozbuduje stadion latem Wczoraj oficjalnie ruszyły prace nad poprawą infrastruktury Cashpoint-Areny w Altach. Zespół po raz pierwszy zagra w europejskich pucharach i zamierza umocnić swoją pozycję.

Reklama

26 maja w nadreńskim Altach ruszyła rozbudowa Cashpoint-Areny. Pierwszy etap potrwa do lata i obejmie poprawę oświetlenia (z 600 do 1000 lux), a także podgrzewaną murawę. Taka instalacja stanie się wymogiem austriackiej Bundesligi od sezonu 2015/16.

Dodatkowo operacja zbiega się w czasie z rozbudową głównej trybuny. Dziś nie rozciąga się ona na całą długość boiska, dlatego zostanie przedłużona o ok. 500 miejsc.

Do startu nowego sezonu tylko tyle prac uda się przeprowadzić, ale to powinno wystarczyć, by Rheindorf Altach rozegrali u siebie wszystkie mecze. Nie chodzi tylko o rodzimą ligę, ponieważ pierwszy raz w historii klub zdołał zakwalifikować się do Ligi Europy (4. miejsce).

Jesienią zacznie się kolejna faza prac – powstanie nowa trybuna południowa, z dachem podobnym do tej wschodniej. Później taka sama stanie na północy. Docelowo stadion ma wyglądać jak na poniższej wizualizacji:

Cashpoint-Arena

Reklama