Wrocław: SuperFinał znów na stadionie Euro 2012

źródło: własne

Wrocław: SuperFinał znów na stadionie Euro 2012 Wczoraj organizatorzy potwierdzili, że po rocznej przerwie SuperFinał w futbolu amerykańskim znów odbędzie się na stadionie Euro. Tym razem nie na Narodowym, ale na Stadionie Wrocław.

Reklama

11 lipca na Stadionie Wrocław odbędzie się „polskie Super Bowl”, czyli finał Topligi. Impreza znana jako SuperFinał ma być poprzedzona wieloma atrakcjami. Od 15:00 bramy otworzy miasteczko finałowe na esplanadzie stadionu, a o 19:00 rozpocznie się ceremonia otwarcia poprzedzająca widowisko w futbolu amerykańskim.

Stadion Wrocław© pano360.pl / Klub Kibica RP

Ilu będzie widzów? Na pewno trudno spodziewać się pełnych trybun, ale przy cenach biletów na poziomie 20 zł (ze zniżką 20% dla rodzin i grup zorganizowanych) należy się spodziewać, że frekwencja nie powinna być niższa niż przed rokiem. Wtedy w Gdyni (Stadion GOSiR) finał oglądało 7100 widzów.

Co ciekawe, SuperFinał dopiero od 2012 roku odbywa się na dużych stadionach. Od 2006 do 2011 widownia ani razu nie przekroczyła 2 tysięcy. Jeden z tamtych finałów odbywał się właśnie we Wrocławiu, na Stadionie Olimpijskim. Teraz arena i oprawa imprezy będą znacznie bardziej okazałe.  

Największy SuperFinał dotąd odbył się w 2012 roku na Stadionie Narodowym. Wówczas finalistów oglądało ok. 25 tysięcy osób. Rok później na tej samej arenie wynik był nieco niższy – 16,5 tysiąca.

Reklama