Wrocław: Stadion Wrocław znów niebieski – dla kogo tym razem?

źródło: własne / StadionWroclaw.pl

Wrocław: Stadion Wrocław znów niebieski – dla kogo tym razem? Nie ma wątpliwości, że jasnoniebieska iluminacja bardzo pasuje Stadionowi Wrocław. Nic dziwnego, że arena rozbłyśnie w tych barwach już po raz piąty. Z jakiej okazji?

Reklama

Stadion Wrocław, podobnie jak w poprzednich dwóch latach, ponownie włączy się do akcji „Na niebiesko dla autyzmu”. Dziś i jutro od godz. 20:00 do późnych godzin nocnych Stadion Wrocław rozbłyśnie w kolorze niebieskim.

Tym samym, wrocławski obiekt stanie się jednym z tysięcy budynków w 600 miastach na całym świecie, które wesprą tegoroczną akcję. Taką samą kolorystykę stadion przyjął również 14 listopada, gdy okazywał wsparcie dla walki z cukrzycą.

Stadion Wrocław

Autyzm stanowi realny problem niezależnie od szerokości geograficznej. ONZ uznała zaburzenie ze spektrum autyzmu za jeden z najpoważniejszych problemów świata obok raka, cukrzycy czy AIDS.

Eksperci podkreślają, że autyzm jest najczęściej występującym zaburzeniem rozwojowym i alarmują, że dzieci z autyzmem każdego roku będzie przybywać. Najnowsze doniesienia ze świata mówią, że już jedno dziecko na 88 diagnozowanych ma zaburzenie autystyczne (USA), w Europie 1 na 100, a w Polsce 1 na 300.

Reklama