Wrocław: Chcieli pobić, to pobili

źródło: Wroclaw.Gosc.pl

Wrocław: Chcieli pobić, to pobili Dokładnie 1005 osób niepełnosprawnych pojawiło się dziś na Stadionie Wrocław. To absolutny rekord nie tylko w kraju, a jego autorzy stają się jedną z wizytówek polskiej piłki!

Reklama

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław był pierwszym w Polsce skupiającym fanów z niepełnosprawnością różnego rodzaju. Dziś na jego modelu powstały inne, ale to wrocławianie – jeżdżący na mecze ligowe, Euro 2012, a wkrótce finał Ligi Europy – są wciąż wzorem dla wielu grup kibiców, nie tylko tych niepełnosprawnych.

W tym tygodniu zapowiedzieli, że chcą pobić rekord Europy pod względem liczby osób niepełnosprawnych na jednym meczu. Wcześniejszy wynik to 720 ze spotkania rugby w Szkocji, a KKN zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, na liczbie 1000!

KKN

Na początku ten pomysł wydawał nam się szalony. Może właśnie dlatego się go podjęliśmy. Jak widać, dla nas nie ma barier! Wszystko kosztowała 0 zł. Wszyscy pracowali społecznie, co nie przeszkadzało w maksymalnym zaangażowaniu. Nie robiliśmy też tego dla nagród, splendoru i chwały – mówi dla „Gościa Wrocławskiego” Paweł Parus, prezes KKN.

Ostatecznie udało się, choć nie bez pomocy przyjaciół, jakich wrocławski KKN zdobył przez lata. Liczne grupy fanów niepełnosprawnych zjechały do Wrocławia z Legnicy czy Milicza i między innymi dzięki nim udało się pobić rekord, gromadząc 1005 osób niepełnosprawnych na meczu Śląska z Lechią. Co ciekawe, uczestnicy bicia rekordu stanowili prawie 10% całej widowni!

Bicie rekordu odbyło się w ramach Tygodnia Akcji CAFE. O tej i innych akcjach w ramach Tygodnia przeczytacie na facebooku i twitterze, wpisując hashtag #TydzienAkcjiCAFE.

Reklama