Tydzień Akcji CAFE: Sporo się działo, przed nami finałowy weekend

źródło: własne

Tydzień Akcji CAFE: Sporo się działo, przed nami finałowy weekend Od ubiegłego piątku 17 kwietnia trwa Tydzień Akcji CAFE „Pełen Dostęp, Pełen Football”. Za nami już kilka niecodziennych wydarzeń na stadionach piłkarskich, a kolejne jeszcze przed nami.

Reklama

Co się wydarzyło?

Na meczu otwarcia, 18 kwietnia, we Wrocławiu został pobity niesamowity rekord. Na trybunach zasiadło 1005 niepełnosprawnych osób. Słowa poparcia dla idei Pełen Football, Pełen Dostęp, odczytał kapitan Śląska Wrocław - Mariusza Pawełka, a uroczyste pierwsze kopnięcie zostało wykonane przez kibica poruszającego się na wózku - Dawida Czechowskiego.

Tydzień Akcji CAFE

Osoby niesłyszące i niedosłyszące zostały szczególnie wyróżnione na Cracovii i Jagiellonii Białystok. Został tam odśpiewany hymn w języku migowym.

Podbeskidzie Bielsko-Biała włączyło się w Tydzień Akcji CAFE w szczególny sposób – kilku piłkarzy Podbeskidzia pojawiło się na treningu miejscowej drużyny amp-footballowej, żeby posmakować piłki nożnej o kulach.

Wisła Płock zaprosiła swoich niepełnosprawnych kibiców na specjalne zwiedzanie stadionu. W ceremonii przedmeczowej uczestniczył Ambasador CAFE – Pan Michał Listkiewicz. W I lidze ceremonie przedmeczowe przygotowały również Chojniczanka Chojnice oraz Stomil Olsztyn.

Na poniedziałkowym meczu Górnika Zabrze z GKSem Bełchatów, w trakcie ceremonii przedmeczowej KKN Górnik Zabrze został wyróżniony Nagrodą Uznania CAFE za szybki i dynamiczny rozwój oraz zaangażowanie w tworzenie społeczności niepełnosprawnych kibiców.

Co przed nami?

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław wybiera się na mecz wyjazdowy do Poznania ekipą 50 osób niepełnosprawnych. Gdzie dzień przed meczem odbędzie się zwiedzanie stadionu dedykowane dla osób niepełnosprawnych, podobna wycieczka w tym samym czasie będzie odbywać się na stadionie Pogonii Szczecin.

Przed meczem Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna zostanie rozegrane pokazowe spotkanie blind-footballu – piłki nożnej dla osób niewidomych i niedowidzących. Lechia Gdańsk również otrzyma Nagrodę Uznania CAFE za stałe i konsekwentne zaangażowanie w działalność na rzecz niepełnosprawnych kibiców i wyjątkowe zrozumienie dla działań na rzecz dostępności. Będzie to mecz zamknięcia w T-Mobile Ekstraklasa.

Ceremonie przedmeczowe przygotowali również GKS Bełchatów, Zawisza Bydgoszcz i Wisła Kraków.

Na meczu Miedzi Legnica oprócz eskorty złożonej z niepełnosprawnych osób zostanie zaprezentowanych kilkanaście organizacji, które niedawno utworzyły Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedzi Legnica. A po meczu odbędzie się spotkanie osób niepełnosprawnych z kibicami, na którym piłkarze będą rozdawać autografy. Z inicjatywy Klubu Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego powstał hymn wykonany w języku migowym, który zostanie zaprezentowany na telebimach podczas meczu z Wisłą Płock.

Na meczu Arki GdyniaMecz zamknięcia w I Lidze odbędzie się na stadionie Termalica Bruk-Bet Nieciecza, gdzie będzie obecny pan Michał Listkiewicz.

Sprawdźcie jak celebruje  #TydzieńAkcjiCAFE Wasz klub i jak przebiegają wydarzenia w całej Polsce na facebooku oraz twitterze!

Reklama