Tychy: Ruszyło układanie murawy przy Edukacji

źródło: Edukacji7.pl

Tychy: Ruszyło układanie murawy przy Edukacji Wczoraj wycięta na drugim końcu Polski, dziś już rozwijana jak zielony dywan w Tychach. Murawa dociera na stadion przy Edukacji 24 tirami – informuje spółka Tyski Sport.

Reklama

Jeszcze wczoraj spółka Tyski Sport informowała na swoim profilu facebookowym, że ruszyło ścinanie trawy w Szczecinku, gdzie od ponad roku rosła dla Stadionu Miejskiego w Tychach. Dziś, po przejechaniu ok. 600 km, pierwszych 5 tirów dotarło do Tychów. W sumie będzie ich 24.

- Transportujemy rolki o szerokości 1,2 m. Waga każdej rolki trawy z darnią to 900 kg. Ładowarka transportuje rolkę na miejsce murawy, gdzie jest przekazywana drugiej maszynie. Następnie operator z dużą precyzją rozwija ją na przygotowanym podłożu. Kolejne urządzenie służy do dopychania rolek do siebie tak, aby nie zostawić żadnej pustej szczeliny. Na sam koniec pracownicy za pomocą szczotek usuwają resztki ziemi z trawy, a także podlewają murawę - przedstawia proces montażu Artur Sobecki z firmy Trawnik Producent.

Stadion Miejski w Tychach© Michał Rus, www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Montaż murawy będzie błyskawiczny, bowiem zakończy się już w czwartek. - Cały proces wymaga ogromnej sprawności i bezbłędnej logistyki. Trawa po wycięciu z plantacji nie może być długo składowana, stąd natychmiastowy transport i montaż na stadionie. Każdego dnia 15 osób będzie pracowało do samego zmierzchu. To doświadczona ekipa. O żadnym przedłużeniu terminu montażu nie ma mowy, bo ci sami pracownicy będą odpowiedzialni za przygotowanie murawy na finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym, który odbędzie się już 2 maja - dodaje Artur Sobecki.

Stadion Miejski w Tychach© Michał Rus, www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Reklama