Chorzów: „Big lift” ma się skończyć w lipcu

źródło: Katowice.Gazeta.pl

Chorzów: „Big lift” ma się skończyć w lipcu Zacznie się pod koniec czerwca, zakończy w lipcu. Po czterech latach przerwy liny dachu na Śląskim powinny zostać rozpięte już na dobre – informuje Katowice.Gazeta.pl.

Reklama

Wstępne informacje mówiły, że operacja podnoszenia dachu na Stadionie Śląskim zacznie się i skończy w lipcu. Dziś jest niewielka zmiana: zacznie się pod koniec czerwca i potrwa dwa tygodnie.

Różnica jest oczywiście tylko symboliczna, a realny czas prac będzie ustalany na bieżąco, zależnie od sytuacji na placu budowy. Stopniowo napinane stalowe liny muszą przez cały czas być monitorowane i podnoszone równomiernie z każdej strony, co jest sporym wyzwaniem.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, linowa konstrukcja dachu zawiśnie nad trybunami Śląskiego przed 15 lipca, czyli przed czwartą rocznicą wypadku z 2011 roku. Wtedy pękły 2 z 40 spojeń, tzw. krokodyle, przez co operację trzeba było przerwać. Choć konstrukcja ma zawierać część elementów z 2011 roku, tym razem powinna być bezpieczna.

Reklama